title

Wytłaczarka i wyciskarka soku

Najnowszy hit od Ronic, wytłaczarka ZYLE to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie urządzeń do pozyskania soków z owoców, warzyw i ziół. Zasada działania oparta jest na najbardziej efektywnej technice pozyskania soku – powolnym wytłaczaniu na zimno. Ta metoda, w odróżnieniu od wysokoobrotowego odwirowywania, jest przyjazna dla najwartościowszych składników soku. Nienapowietrzony sok długo nie ulega biodegradacji. Jednoskładnikowy, może schłodzony zachować świeżość nawet dwie doby.

 

Wyciskarka soku Zyle jest na całym świecie ceniona jako urządzenie o najniższej prędkości obrotowej – zaledwie 47 obr/min. Powolny proces wyciskania jest gwarancją najwyższej efektywności. Napęd głowicy śrubowej przekazywany jest z super cichego, energooszczędnego 200 W silnika indukcyjnego AC poprzez reduktor o wyjątkowo dużym przełożeniu. Pozwala to nie tylko na niespotykane nigdzie indziej obniżenie obrotów, ale zarazem zwiększenie siły nacisku do ponad dwóch ton przy wyjątkowo niedużym zużyciu energii.

wyciskarak_gora
Im większa siła nacisku, tym większy pozysk soku, jednak większe również naprężenia we współpracujących podzespołach. Inżynierowie chcąc zagwarantować bezpieczeństwo zastosowali unikalne rozwiązania konstrukcyjne, wzmocnili i użebrowali najbardziej obciążone elementy. Najwyższa efektywność pracy wytłaczarki soku oferowanej przez RONIC oraz wytrzymałość i odporność na uszkodzenia zostały docenione nie tylko przez ekspertów na wielu międzynarodowych wystawach ale również przez profesjonalistów. Spośród wielu dostępnych na rynku, jest ona najczęściej wybierana do barów sokowych na całym świecie. Fakt, że sprawdziła się w gastronomii stał się argumentem dla udzielenia 10 lat gwarancji na jednostkę napędową przy użyciu urządzenia w warunkach gospodarstwa domowego.
IMG_0020_arrow
W oferowanej przez RONIC wyciskarce soków zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań technicznych, zabezpieczonych patentami. Jednym z nich jest wygodny zawór odcinający wypływ soku. Jest to bardzo ważne udogodnienie. Oprócz tego, że nic nam nie kapie, umożliwia wykonywanie mieszanek soków z różnych składników oraz koktajli bezpośrednio w urządzeniu. Nie musimy do wymieszania składników używać wysokoobrotowego miksera, który jest tak samo agresywny dla wartości odżywczych, jak sokowirówka. Dzięki dużej pojemności dzbanka, po zamknięciu zaworu wylotowego możemy wytłoczyć sok po kolei z różnych składników, dodać np. mleko, wszystko razem dokładnie wymieszać i po otwarciu zaworu od razu napełnić pucharki. Jednorazowo otrzymamy około pół litra wieloskładnikowego koktajlu. To udogodnienie może być szczególnie istotne przy wykonywaniu koktajli na bazie mleka sojowego, migdałowego, orzechowego itp. Możemy wrzucić np. obgotowaną soję, uzyskując z niej mleko, dodać warzywa, owoce i uzyskać od razu pyszny, pożywny koktajl. Ma to szczególne znaczenie dla osób z nietolerancją cukru mlecznego – laktozy, lub uczulonych na mleczną kazeinę.
Fresh citrus juices

Zobacz jak to działa

GC4A1973arr2
Mieszanie dużych ilości składników równocześnie z wytłaczaniem jest możliwe dzięki kolejnemu unikalnemu rozwiązaniu niezależnego napędu dla zespołu wycieraczek czyszczących sitko podczas pracy. Niezależny, wzmocniony napęd potrzebny do pokonania oporów mieszania przy okazji poprawia skuteczność oczyszczania sitka. Resztki po różnych produktach są na bieżąco usuwane na zewnątrz, tak więc, jeżeli chcemy, aby smaki się nie mieszały, jest to również możliwe.

Wyciśnij maksimum zdrowia!

Skuteczne samooczyszczanie sitka to dodatkowa korzyść, bo ułatwia utrzymanie czystości. Pomaga w tym jeszcze nasz nieoceniony zawór wylotowy – to jego kolejna zaleta. Po zakończeniu pracy możemy w wygodny sposób umyć urządzenie wlewając kilka razy po pół szklanki wody, naprzemian zamykając i otwierając zawór.

homogenizator
Homogenizator – przystawka do surówek, sorbetów i musów jest uzupełnieniem wytłaczarki, rozszerza możliwości urządzenia o dodatkowe bardzo potrzebne funkcje. Działa na zasadzie miażdżenia produktów wyjściowych przetwarzając je w jednorodną masę. Nakłada się ją na jednostkę napędową, wkładając do środka tę samą głowicę śrubowa, której używamy w do wytłaczania. Homogenizator, odróżnieniu od wytłaczarki, posiada jeden otwór wylotowy, przez który wydostaje się rozdrobniony półprodukt lub wręcz gotowe danie.
Wiemy, że korzystne dla zdrowia jest spożywanie dużych ilości surowych warzyw, owoców czy ziół. Istnieje jednak bariera – w odróżnieniu od przeżuwaczy nie mamy dwóch żołądków, nasz układ pokarmowy nie jest gotowy na takie ilości „surowizny”. Jednak odpowiednio rozdrobnione w powolnym procesie miażdżenia (nie miksowania) i odstawione na kwadrans – dwa do maceracji, nie stanowią już problemu dla układu pokarmowego.

Zobacz porównanie - Wyciskarka kontra Wytłaczarka!

Big-mouth-nowość21
glebokie-gardlo-edit

Jeżeli jesteś już użytkownikiem lub posiadaczem naszej wytłaczarki, możesz otrzymać bezpłatny dostęp do książki z przepisami na soki. Wypełnij formularz:

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer umowy sprzedaży (wymagane)