Frytkownica Beztłuszczowa Wartmann
z powłoką ceramiczną
zdrowszy wybór bez teflonu i mikroplastiku

Suszenie żywności
na najwyższym poziomie
Maksymalna ochrona składników odżywczych

Szukając zdrowych zamienników mleka krowiego warto zwrócić uwagę na mleka roślinne. Zwolennicy zdrowego stylu życia mają do wyboru różne ich rodzaje: ryżowe, migdałowe, sojowe. Bardzo korzystnie wpływają one na nasz organizm i mają ogromnie dużo właściwości prozdrowotnych.

Najbardziej znaną alternatywą mleka krowiego jest właśnie mleko sojowe. Polecane jest szczególnie weganom, osobom, które nie tolerują laktozy i mającym skazę białkową. Do największych zalet mleka sojowego należą:

- zwiększenie uczucia sytości (jest zdecydowanie większe, niż po spożyciu mleka krowiego, gdyż ma większą zawartość białka);

- posiada pełnowartościowe białko (w przeciwieństwie do innych białek roślinnych);

- zawiera potas – elektrolit wspomagający serce i mięśnie;

- nie zawiera laktozy i cholesterolu;

- spożywanie go w trakcie klimakterium zapobiega poważniejszym dolegliwościom i chorobom: naczyniowym, sercowym, cukrzycy, a także nowotworom.

W smaku mleko sojowe jest kremowe podobnie do mleka krowiego, jednak jest bardziej słodkie. Ma też gęstą konsystencję.

To świetny dodatek do kawy, można go użyć też do robienia naleśników i gofrów, a także gotować w nim kaszki i kasza. Przyrządzenie do zajmuje chwilę.

Mleko sojowe

Składniki:

150 g ugotowanej soi

Przygotowanie:

Do przygotowania mleka sojowego używamy sokowytłaczarki z zamontowanym do niej sitem z drobnymi oczkami. Do uruchomionego urządzenia wrzucamy ugotowaną soję. Kiedy wytłoczymy już cały płyn otwieramy zawór i wylewamy do niego gotowe mleko.

Na zdrowie!


 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.