Blog

Joghurt mit Beeren

Lody malinowo- bananowe

Tęsknicie już za latem? My już nie możemy się go doczekać! Czas oczekiwania mogą osłodzić nam pyszne lody domowej roboty!


Lody wyprodukowane z owoców i śmietanki są nie tylko bardzo smaczne, ale i zdrowe. To świetny pomysł na deser dla małych i dużych. Nasza dzisiejsza propozycja to lody z dodatkiem malin i bananów.


Maliny – te pyszne i aromatyczne owoce są niezwykle cenione zarówno przez dietetyków jak i zielarzy. Zawierają bardzo dużo witamin i minerałów. Posiadają także kwasy organiczne (cytrynowy, jabłkowy, salicylowy), pektyny, antocyjany, cukry i związki śluzowe. Są świetne na gorączkę, dlatego często wykorzystuje się je jako lek na przeziębienia.


Maliny pomagają także przy problemach żołądkowych. Mają właściwości ściągające, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Hamują rozwój bakterii jelitowych i zapobiegają biegunce.


Z kolei banany, które są równie bogatą skarbnicą witamin i minerałów, polecane są szczególnie osobom cierpiącym na nadciśnienie, gdyż zawierają bardzo dużo potasu. Pomagają też obniżyć poziom cholesterolu. Powinni jednak uważać na nie cukrzycy, gdyż posiadają dużo kalorii i mają wysoki indeks glikemiczny.


Skusicie się na nasze pyszne lody malinowo– bananowe?


Lody malinowo– bananowe


Składniki:


2 dojrzałe banany obrane ze skórki

400 g mrożonych malin

50 ml śmietanki 30%


Przygotowanie:


Wszystkie składniki umieszczamy w kielichu blendera i uruchamiamy urządzenie. Miksujemy aż do uzyskania jednolitej, gładkiej masy.


Zajadamy ze smakiem!

 

No Comment

11

Post A Comment