Blog

Nettle Juice

Domowa apteka

Latem, kiedy przyroda kwitnie w całej swojej okazałości, aż szkoda nie korzystać z tego wszystkiego, co oferuje nam natura! Zamiast więc faszerować się suplementami, które powstają w laboratoriach, lepiej wybrać się na łąkę, na której znajdziemy rośliny o niesamowitych właściwościach.

Właśnie dlatego pragniemy dziś zaprezentować sok, który naprawdę potrafi działać cuda.

Sok „Domowa apteka” przygotowujemy z kilku ziół: pokrzywy, mniszka lekarskiego, ostropestu plamistego i dodajemy do niego ananasa i jabłko.

Będziecie zaskoczeni, jak wiele właściwości korzystnych dla naszego zdrowia mają poszczególne składniki:

 

Pokrzywa

 

Zioło, które z niezwykłym szacunkiem zawsze traktują mieszkańcy wsi. Ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie naturalnej. Świetnie sprawdza się podczas wiosennego zmęczenia i przesilenia letniego. Wzmacnia cały organizm i pomaga w walce ze stresem. Pokrzywa jest bardzo przydatna w czasie leczenia kamicy nerkowej i innych przypadłości układu moczowego. Przyda się także przy dolegliwościach trawiennych. Równie dobrze poradzi sobie przy schorzeniach skóry. Wzmaga produkcję czerwonych krwinek, co jest przydatne podczas anemii.

 

Mniszek lekarski

 

To inaczej znany nam wszystkim mlecz. Ma bardzo wszechstronne właściwości lecznicze. Świetnie sprawdza się podczas oczyszczania organizmu z toksyn. Wspomaga pracę wątroby i nerek, ma też działanie moczopędne.

 

Ostropest plamisty

 

To prawdziwy wybawiciel naszej wątroby. Chroni ją przed szkodliwym działaniem alkoholu oraz łagodzi stan zapalny powstały w wyniku cukrzycy. To wszystko sprawia, że ostropest plamisty, czyli popularny oset, charakteryzuje się silnym działaniem detoksykującym. Potrafi załagodzić skutki uboczne przyjmowania niektórych leków, takich jak leki przeciwnowotworowe, przeciwwirusowe i antybiotyki.

 

Jak przygotować sok na bazie wyżej wymienionych ziół? Wystarczy sokowytłaczarka, która poradzi sobie z wyciśnięciem soku z tych roślin.

 

Domowa apteka

 

Składniki:

 

pokrzywa

mniszek lekarski

ostropest plamisty (oset)

dojrzały ananas obrany ze skórki

jabłko

 

Przygotowanie:

 

Uruchamiamy sokowytłaczarkę i po kolei umieszczamy w otworze wlotowym wszystkie składniki. Kiedy urządzenie wytłoczy z nich sok otwieramy zawór i wlewamy do szklanki przygotowany koktajl.

 

Samo zdrowie!

 

No Comment

4

Post A Comment