W piątek 29 marca biuro RONIC jest nieczynne, wszystkie zamówienia złożone od czwartku godz. 12:00 zostaną wysłane po świętach.

Frytkownica Beztłuszczowa Wartmann
z powłoką ceramiczną
zdrowszy wybór bez teflonu i mikroplastiku

Suszenie żywności
na najwyższym poziomie
Maksymalna ochrona składników odżywczych

Oczyszczanie organizmu z mocznika początkiem do zmiany nawyków żywieniowych! Jego przeprowadzanie może nieść za sobą długofalowe skutki zmiany stylu życia, a przede wszystkim zwraca uwagę na spożywane pokarmy i pomaga w eliminacji uciążliwych nałogów tj. spożywanie fast-foodów, gazowanych i wysokosłodzonych napojów czy tłustych, wysokokalorycznych dań. Pokarmy, które spożywamy, w większości zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje, począwszy od konserwantów, polepszaczy smaku, emulgatorów, syntetycznych barwników, skończywszy na pestycydach, metalach ciężkich i innych, groźnych związkach szeroko stosowanych w przemyśle spożywczym. Należy pamiętać, że najważniejszy w oczyszczaniu organizmu z toksyn jest umiar. Równocześnie pamiętajmy o tym, że oczyszczanie organizmu to nie głodówka. Należy spożywać produkty o odpowiedniej kaloryczności w odpowiednich ilościach. Jeśli jednak chcemy przeprowadzić detoks, warto sięgnąć po sok z buraka.

Co daje nam oczyszczanie organizmu?

  • poprawę samopoczucia
  • lekkość ciała i ducha
  • zrzucenie paru nadmiernych kilogramów
  • ładniejszy wygląd cery
  • poprawę metabolizmu

Burak jako składnik oczyszczający organizm


Już od wieków używa się buraka jako warzywa oczyszczającego układ krwionośny. Ponadto sok z buraka oczyszcza jelita. Buraki zawierają zestaw witamin z grupy B, jak B1, B2, B3, B4, B5, B6, B12, witaminę A i C, zawierają m.in.: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, karoteny, cukry, białko, betaninę, błonnik, kwasy organiczne.

Burak oczyszczając organizm:

  • eliminuje mocznik z organizmu,
  • usuwa szkodliwe drobnoustroje,
  • blokuje ich zdolność przylepiania się do tkanek, za sprawą substancji pektynowych ułatwia trawienie,
  • obniża poziom cholesterolu,
  • przeciwdziała miażdżycy,
  • hamuje procesy gnilne w jelitach.

 
Czy wiesz, że …

Im mniejszy burak, tym lepszy, bardziej soczysty. Najsmaczniejsze są buraki o średnicy nie większej niż 8 centymetrów. Kupując buraki, zwróć także uwagę, aby nie były zbyt wysuszone. Ponadto, jeśli chcemy w pełni wykorzystać właściwości buraka, lepiej go nie gotować. Jeśli konieczne jest ich ugotowanie, najlepiej gotować je ze skórką. Wyjątek stanowi gotowanie barszczu. Jeśli chodzi o kalorie, to botwina jest mniej kaloryczna od buraków, jednak i same buraki zawierają zaledwie 45 kcal w 1 sztuce średniego warzywa.

 

Przepisy na sok z buraka:

  • 3 małe buraki pokrojone w kawałki
  • 1 grejpfrut obrany ze skórki i podzielony na kawałki
  • 2 limonki obrane ze skórki i pokrojone


Wkładaj składniki na zmianę do sokowytłaczarki. Po wyciśnięciu wymieszaj gotowy sok i wypij bezpośrednio po przyrządzeniu. Składniki odżywcze, które daje nam ten sok: witamina C, beta-karoten, biotyna, kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, bioflawonoidy, limonina, likopen, pektyna.

Kto nie powinien spożywać buraków?

Jak widać, niewiele potrzeba, bo tylko 3 składniki, aby pozbyć się z naszego organizmu toksycznych związków, a na ich miejsce dostarczyć niezbędne dla naszego zdrowia składniki odżywcze. Jednak nie wszyscy mogą sięgnąć po buraki. Właściwości oczyszczające tych warzyw sprawiają, że ich spożywania nie zaleca się chorym na cukrzycę, gdyż zawierają one dużo cukru, przez co może dojść do gwałtownego podniesienia poziomu cukru we krwi. Osoby z niskim ciśnieniem mogą pić soki z buraków jedynie wieczorem przed snem. W innym przypadku obniżenie ciśnienia może u niskociśnieniowców doprowadzić do nadmiernej senności. Również osoby cierpiące na reumatyzm czy kamicę nerkową ze względu na dużą zawartość szczawianów zaostrzających te choroby powinni unikać ich spożywania lub przyprawiać buraki sporą ilością liści laurowych. Szczawiany znajdują się głównie w liściach.

Źródła: naturalneoczyszczanie.pl, vrota.pl

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.